Visskaļākais skandāls gan izcēlās rudenī, kad ASV prezidenta amata kandidātam Donaldam Trampam nācās atvainoties par vairāk nekā desmit gadus vecu audio ierakstu, kurā viņš pauž, maigi izsakoties, sievietēm neglaimojošus uzskatus.
Nikija Heilija, kura ir bijusi ASV pārstāvei ANO, lieliski orientējas ārpolitiskajos jautājumos. Viņa labi saprot, ka ASV izolacionisma politika, kuru aizstāv republikāņu partijas trampiskais spārns, ir bīstama ne tikai Austrumu puslodes valstu drošībai, bet apdraud arī pašu ASV nacionālās intereses. Otrajās Television set debatēs viņa atstāja ļoti pārliecinošu iespaidu, un ja viņai izdosies noturēt šo pieaugošo popularitātes vektoru, tad viņai ir iespējas kļūt par galveno Trampa sāncensi uz prezidenta kandidāta nomināciju no republikāņu partijas.
Gada sākumā par galveno Trampa konkurentu republikāņu vidū tika uzskatīts Floridas štata gubernators Rons Desantiss, taču viņa kampaņa tā arī nav uzņēmusi apgriezienus.
Par demokrātu kandidāti Hilariju Klintoni nobalsoja par vairāk nekā diviem miljoniem vairāk vēlētāju nekā par uzvarētāju republikāni Donaldu Trampu. Viņš uzvarēja, pateicoties divpakāpju vēlēšanu sistēmai, kur izšķirošs ir štatus pārstāvošo elektoru balsojums.
Viens no republikāņa Donalda Trampa galvenajiem vēlēšanu solījumiem bija samazināt nelegālo imigrāciju uz ASV. Viņš solīja uzbūvēt milzīgu sienu uz robežas starp ASV un Meksiku, turklāt panākot, ka par to samaksā Meksika.
Tas rada pārdomas ASV demokrātu frakcijā, pašreizējā prezidenta Džo Baidena administrācijā. “Šis ir pamatīgs pieteikums uz five. novembra galveni ASV prezidenta vēlēšanu ciklu.”
Trampa paziņojums: “Ja jūs skaitāt likumīgās balsis- es esmu uzvarējis. Ja skaitāt nelegālās-viņi var mēģināt nozagt vēlēšanas.
Arī turpmākais pēcvēlēšanu laiks ASV nav kļuvis mierīgāks. Kamēr jaunievēlētais ASV prezidents izraugās savus tuvākos palīgus Baltajā namā, nerimst arī runas par Krievijas iesaisti ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņā.
Šīs ASV vēlēšanas izcēlās ar īpaši skarbu vēlēšanu kampaņu un arī kā sabiedrību visvairāk šķeļošās. Abi kandidāti nesaudzēja savu pretinieku un pauda skaļus paziņojumus.
Pāris dienas pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Tramps paziņoja, ka Putina atbalsts Ukrainas separātistiem esot "ģeniāls" solis.
gada 5. novembrī, vēlētājiem atkal nāksies izdarīt izvēli tieši starp šiem diviem kandidātiem.
Konstitūcijā nav nevienas normas, kas liktu elektoriem balsot tā vai citādāk. Ja kāds no štatiem arī liek tiem ņemt vērā pilsoņu balsojumu, kas parasti tā nav, tad "neuzticīgiem elektoriem" draud vienīgi sodanauda.
Pēc pirmajām Television set debatēm par uzvarētāju tika pasludināts jaunais un ārkārtīgi sekmīgais indiešu izcelsmes biznesmenis, miljardieris Viveks Ramašvani. Viņš ir ārkārtīgi dzīvīgs, žestikulē, operateā raiti, nepārtraukti smaida, rādot savus sniegbaltos zobus, pārtrauc citus, un viņam ir viedoklis par jebkuru jautājumu. Viņš nemitīgi uzsver, ka ir gados jauns un nākot ar svaigu skatījumu uz lietām.
Jūlijā Donalds Tramps nāca klajā ar īpaši satraucošiem izteikumiem – intervijā laikrakstam “The The big apple instances” uzņēmējs paziņoja, ka varētu neaizsargāt Baltijas valstis pret Krievijas agresiju, ja tās nebūs pildījuša savas finansiālās saistības. Vēlāk gan viņš nedaudz read more mīkstināja savu nostāju.